První strana Potápění Lokality na potápění Ubytování na Koh Lanta Naše loď Naše loď
Ubytování na Koh Lanta Fotogalerie Kontakty

  Máme pro vás připraveny různé druhy kurzů

Discover scuba diving

Inspirativní ponor pro nerozhodnuté
Tento poznávací kurz je určen pro lidi, kteří si nejsou jisti, zda je potápění vhodná relaxace pro ně. Proto je připraven poznávací minikurz, kde si mohou, pod dohledem zkušeného instruktora vyzkoušet pocity, které na ně pod vodou čekají. Většina z nás má pocit, že potápění je namáhavý a životu nebezpečný sport, na jehož provozování je nutná nadprůměrná fyzická kondice a ocelové nervy. Během tohoto minikurzu však lidé poznávají, že opak je pravdou a že potápění, je bezpečná a velice příjemná relaxační zábava.
Kurz se skládá z jedné teoretické přednášky (cca 1 hod.) a jednoho ponoru ve volné vodě nebo na bazénu (cca 0,5 hod) s kompletním zapůjčením potápěčské výstroje a pod přímým dohledem potápěčského instruktora.
Cena kurzu: 4 500 THB
Půlka z ceny kurzu je odečitatelná od ceny základního kurzu potápění (OWD)

Rescue diver

Potapěč záchranář
Tento kurz je určen pro potápěče s dosaženou úrovní výcviku AOWD, nebo ekvivalentu v jiném výukovém systému. Cílem výcviku je, aby jste byli schopni reagovat v případě ohrožení svojí osoby nebo při pomoci jiným potápěčům. Výuka je zaměřena na rozpoznání stresů, ať již fyzických nebo psychických, podrobnější popisy správné konfigurace vlastní výstroje až po výcvik samostatné záchrany, jak pod vodou, tak na hladině.
Tento kurz se tedy skládá ze dvou částí.
1. Kurz první pomoci
V této části se učíte poskytovat všeobecnou první pomoc.
2. Samotný Rescue kurz
Skládá se také ze 2 částí :
a)5 teoretických modulů
b)5 praktických modulů na bazénu a otevřené vodě
Teorie je doprovázena videoprojekcí, praktický výcvik je prováděn na bazénu s následným ukončením na otevřené vodě.
Oba kurzy trvají dohromady cca 4 dny a konají se v našem potápěčském centru v čase dle vašich požadavků.
Cena kurzu: 12.900 THB
V cenách kurzů je kompletní výuka, pronájmy bazénů, zapůjčení potápěčské techniky, veškerý vzduch potřebný k výcviku, zdravotnický materiál, použitý při výuce, něco na vzpomínku - tričko.


Open Water Diver

Začínající potápěč
Tento kurz je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí potápět bez dohledu instruktora. Na kurzu je maximálně 8 účastníků, protože preferujeme na úplném začátku individuální přístup. Teorie se vyučují v našem potápěčském centru ve dnech a hodinách dle přání skupiny. Bazény jsou prováděny v blízkém hotelovém areálu. Závěr kurzu na „otevřené vodě“, který trvá dva dny, je možno dokončit na překrásných lokalitách okolí Koh Lanty. Ihned po skončení kurzu se můžete potápět a trávit aktivní dovolenou poznáváním krás podmořského života.
Samotný kurz se tedy skládá ze tří hlavních částí :
1) Teorie
Seznamuje s principy a základními informacemi, které musí znát všichni potápěči, kteří se chtějí bezpečně potápět. Je rozdělena na pět částí, se kterými se budete seznamovat na jednotlivých lekcích v našem potápěčském centru. Každý modul trvá cca 1 - 1,5 hodiny, je doprovázen videoprojekcí k dané tematice a je zakončen drobným kvizem, který slouží jako potvrzení, zda jste správně pochopili základní informace, které z dané látky potřebujete.
2) Praktická cvičení v kontrolovaných vodách
Přichází první ponory v bazénu, při kterých budete uplatňovat své čerstvě nabyté teoretické znalosti a zároveň si procvičíte potápěčské techniky a dovednosti. Tato cvičení se odehrávají pod přímým dohledem instruktora, při větším počtu lidí i s pomocí Divemastera (profesionálně vyškoleného asistenta instruktora). V bazénu absolvujete pět modulů, kde hlavním kritériem pro úspěšné zvládnutí je správné a bezpečné provedení požadovaných cviků.
3) Praktická cvičení v otevřené vodě
Ponory ve volné vodě zakončují základní výcvik potápěče. Umožňují aplikovat a prohloubit si získané vědomosti a dovednosti ve skutečném potápěčském prostředí pod dohledem instruktora. Po úspěšném absolvování pěti modulů na otevřené vodě výcvik končí a z Vás se stávají samostatní potápěči
Po absolvování kurzu obdržíte potápěčskou kvalifikaci OWD se kterou se můžete potápět do maximální hloubky 18 metrů. Cena kurzu: 13.900 THB
V ceně je zahrnuto vše, co potřebujete k absolvování kurzu:
kompletní zapůjčení potápěčské techniky včetně masky, šnorchlu a ploutví (nic si nemusíte kupovat) po celou dobu kurzu, vzduch v tlakových lahvích, výuka na učebně doprovázena videoprojekcí, veškerý výukový material - učebnice, tabulky planovače ponorů, kompletní pronájmy bazénů v průběhu kurzu, učebnice, něco pro vzpomínku - tričko, potápěčský logbook.

Když Vám něco nepůjde, neznamená to, že si budete muset něco připlácet. Zavázali jsme se, že Vás to naučíme. Moře kolem Ko Lanty

Kurz Advanced Open Water Diver

Pokročilý potápěč
Tento kurz volně navazuje na kurz OWD.
Naučili jste se potápět a nyní se již bez větších problémů potápíte do hloubky 18 metrů, která je pro absolventy OWD maximální. Většina zajímavých živočichů a rostlin se v této hloubce vyskytuje, ale jsou aktivity, které Vás mohou nutit podívat se hlouběji. Například na jedné z nejkrásnějších potápěčských lokalit světa, na Hin Daeng a Hin Muang se překrásné manty prohánějí kolem 25 - 30 metrů či budete chtít zažít neopakovatelné zážitky a chvíle vzrušení při nočním potápění, kdy je možno spatřit živočichy, kteří přes den odpočívají ve svých úkrytech a teprve večer se vydávají za potravou !
A právě pro Vás je určen tento kurz !
Chcete-li si rozšířit znalosti spojené s potápěním do větších hloubek, krásami a nástrahami nočních ponorů, poznat důležitost ovládání kompasu a potápění v proudech pak tato kvalifikace Vám to umožní.
Kurz se skládá z teorie a pěti ponorů na otevřené vodě. Dva ponory jsou povinné ( hloubkový a navigační) a tři jsou volitelné ze široké škály ostatních ponorů (noční, nalézání + vyzdvihování předmětů, víceúrovňové potápění, proudové potápění, podvodní přírodovědec, atd.) Všech pět ponorů by jste měli absolvovat během dvou dnů, ale není to podmínkou. Výcvik provádíme na překrásných lokalitách okolí ostrova Koh Lanta
Po skončení tohoto kurzu Vám bude vydána certifikace, která Vám umožní potápět se v noci a na maximální rekreační hloubkové hranici, která je 40 metrů. Také si budete daleko jistější při spolupráci se svým partnerem, který Vás doprovází při ponoru, neboť tento kurz se také zaměřuje na rozšíření Vaší spolupráce a komunikace.
Cena kurzu: 13 900 THB ve 3 dnech
V ceně je zahrnuto: kompletní zapůjčení potápěčské techniky včetně masky, šnorchlu i ploutví (nic si nemusíte kupovat) po celou dobu kurzu, učebnice,výuka, vzduch, něco na vzpomínku - tričko.
Moře kolem Ko Lanty

Scuba diver

Pro ty, co za dva dny odjíždí ....
Pro ty, co za dva dny odjíždějí zase dále po jiných než potápěčských aktivitách, máme připraven minikurz, po jehož absolvování získáte mezinárodní potápěčskou certifikaci, která vás bude opravňovat k volnému potápění pod dohledem certifikovaného Divemastera nebo Instruktora do maximální hloubky 12 metrů. Po absolvování tohoto kurzu si můžete kdykoliv dodělat plnohodnotný kurz potápění OWD.
Kurz se skládá ze dvou teoretických modulů a ze dvou ponorů na otevřené vodě. V ceně je kompletní zapůjčení potápěčské výstroje, samotná výuka s instruktorem
Cena kurzu: 10 000 THB

Návrat nahoru Česky English