První strana Potápění Lokality na potápění Ubytování na Koh Lanta
Ubytování na Koh Lanta Fotogalerie Kontakty

  Ubytování na ostrově Koh Lanta

Koh Lanta má jednu příjemnou vlastnost. Přesto že ostrov začíná vyhledávat čím dál větší množství turistů jako jeden z poslední klidných míst Thajska, není to na něm příliš znát. Jednotlivé resorty jsou krásně schovány v palmových hájích u břehu moře a méně pozornému cestovateli by mohlo připadat, že turismus do těchto míst ještě nepřišel. Jak příjemné pro nás, kteří hledáme na jedné straně klid a na druhé večerní pobavení v barech a na diskotékách v nedalekém městečku Saladan. Všichni obyvatelé jsou usměvaví, příjemní... Jak to dělají?

Resorty

Všechny resorty jsou velice příjemné na pohled i na samotný pobyt. Ubytování je vždy propojeno s tropickou vegetací, která je tu vidět na každém kroku. Součástí každého resortu je, mimo dlouhé písčito - kamenité pláže, samozřejmě bazén se sladkou vodou, masážní altánky, kde se můžete nechat masírovat thajskou či olejovou masáží po celý den. Restaurace a plážové bary jsou samozřejmosti, stejně jako půjčovny skutrů, kterými můžete cestovat po ostrově, ať máte řidičák nebo ne. Prostě krásný a usměvavý ráj.

Ubytování je propojeno s tropickou vegetací

Měna v Thajsku

Měna v Thajsku je Baht, který má mezinárodní zkratku THB. 1 THB = 100 satangů. Mince obíhají v hodnotách 25 a 50 satangů a 1, 5, 10 báhtů. Zvláštností jsou mince 1 THB, které jsou vydávány ve třech různých velikostech. Bankovky jsou v oběhu v hodnotách 10, 20, 50, 100, 500 a 1000 THB.

Levné ubytování

Ubytování v příjemném prostředí

Ubytování na resortech nahrává každému rozmaru i každé kapse. Všeobecně musíme konstatovat, že vše je neuvěřitelně levné. Můžete bydlet velice levně v příjemném a jednoduše zařízeném bungalovu s obrovským větrákem nad postelí, nebo v lepších bungalovech s klimatizací, ledničkou a televizí, až po luxusně zařízené bungalovy, kde máte navíc obrovskou koupelnu s vanou a s teplou tekoucí vodou. Tepla voda však v tropické oblasti nemá příliš zajemců. Prostě výběr je široky, je to na vás...
Rádi Vám pomůžeme s letenkami, s ubytováním dle vašich požadavků kdykoliv po dobu sezony, která je na Koh Lantě do konce dubna. Spojte se s námi emailem na info@octopus-divers.com. Pokud vám můžeme doporučit - máme vyzkoušený resort Koh Lanta Island Resort. Zajistíme vám v něm pobyt. Prohlédněte si ho.

Kurs měny

V Thajsku nejsou české koruny volně směnitelné. Proto doporučujeme mít u sebe dostatečnou hotovost v eurech či amerických dolarech. Nejrozšířenější mezinárodní platební karty tu jsou běžně akceptovány ve větších turistických centrech při platbě v hotelech, autopůjčovnách, restauracích. Pokus chcete zjistit aktuální kurs a podívat se i na jeho vývoj - klikněte zde.

Za 100 THB zaplatíte přibližně 55 Kč.

Ceny

Ceny ubytovaní se pohybují v rozpětí od 1000 THB na noc pro dva v jednoduše zařízených bungalovech ( to je v přepočtu 270 Kč na osobu a noc !), pak následují lepší bungalovy s cenou od 1500 do 2000 THB a samozřejmě hodně luxusní ubytovaní stojí od 3500 THB výše. Myslíme, že nás velice uspokojí jak základní, tak i lepší typ od 1000 do 1500 THB.
S celkově levným ubytováním v Thajsku je spojeno i stravování. Stejně jako u ubytování máte široký výběr daný vaší kapsou i gurmánským apetitem. Celodenní stravování vás může, a to i pro velké jedlíky, stát v přepočtu na naše 150 Kč na den, ale samozřejmě při večerní konzumaci lahůdek moře jako jsou langusty, mečouni vás celodenní jídlo může stát i o pár stovek více. Při jakékoliv částce kterou dáte za stravování se můžete spolehnout, že jídlo je velice chutné, rozmanité a rozhodně se nemusíte bát střevních potíží, jako třeba v Egyptě. Ovoce je samozřejmě nedílnou součástí kuchyně a třeba obrovský oloupaný ananas stojí 20 THB !

Těšíme se na Vaší návštěvu...

Ubytování v příjemném prostředí
Návrat nahoru Česky English